LCB5JB50L0
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
LCB5JB50L0
Descripción:
RES 0.05 OHM 5% 5W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.874" L x 0.374" W (22.20mm x 9.50mm)
Supplier Device Package Axial
Resistance 50 mOhms
Series LCB
Power (Watts) 5W