LCB7FB20L0
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
LCB7FB20L0
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 0.02 OHM 1% 7W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 1.402" L x 0.374" W (35.60mm x 9.50mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 20 mOhms
Series LCB
Power (Watts) 7W