Panduit Corp
Producto No:
LCC2-14B-Q
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN TERM RECT TONG 2 AWG #1/4
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$10.412
$10.412
10
$10.12985
$101.2985
25
$9.84808
$246.202
50
$9.56688
$478.344
100
$9.28549
$928.549
500
$9.004062
$4502.031
1000
$8.722691
$8722.691
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Thickness | 0.100" (2.54mm) |
| Color | Brown |
| Width - Outer Edges | 0.600" (15.24mm) |
| Terminal Type | Rectangular Tongue |
| Diameter - Barrel ID | 0.310" (7.87mm) |
| Contact Finish | Electro-Tin |
| Diameter - Ring ID | 0.270" (6.86mm) |
| Termination | Crimp, Barrel |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 2 AWG |
| Diameter - Barrel OD | 0.420" (10.67mm) |
| Stud/Tab Size | 1/4 Stud |
| Series | Pan-Lug® |
| Length - Overall | 2.890" (73.41mm) |
| Mfr | Panduit Corp |
| Contact Material | Copper |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Terminal Style | Two Stud Holes |
| Base Product Number | LCC2 |