Hogar / Fixed Inductors / LCCNF1608KKTR47MA
minImg
LCCNF1608KKTR47MA
Taiyo Yuden
Producto No:
LCCNF1608KKTR47MA
Fabricante:
Taiyo Yuden
Paquete:
0603
Descripción:
INDUCTOR MULTILAYER 0.47UH 0603
En stock : 2957
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.6A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 65mOhm Max
Inductance 470 nH