LCD10-24D12W
P-DUKE Technology, Inc.
Producto No:
LCD10-24D12W
Descripción:
DC DC CONVERTER +/-12V 10W
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 416mA, 416mA
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 89%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
Number of Outputs 2
Control Features -
Series LCD10W (10W)
Power (Watts) 10 W