Panduit Corp
Producto No:
LCD600-00-6
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN TERM RECT TONG 600 MCM
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$48.07
$48.07
10
$46.73335
$467.3335
25
$45.39822
$1134.9555
50
$44.0629
$2203.145
100
$42.727675
$4272.7675
500
$41.392431
$20696.2155
2500
$37.289144
$93222.86
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Thickness | 0.260" (6.60mm) |
| Color | Green |
| Width - Outer Edges | 1.700" (43.18mm) |
| Terminal Type | Rectangular Tongue |
| Diameter - Barrel ID | 0.920" (23.37mm) |
| Contact Finish | Electro-Tin |
| Diameter - Ring ID | - |
| Termination | Crimp, Barrel |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 600MCM (kcmil) |
| Diameter - Barrel OD | 1.190" (30.23mm) |
| Stud/Tab Size | - |
| Series | Pan-Lug® |
| Length - Overall | 5.420" (137.67mm) |
| Mfr | Panduit Corp |
| Contact Material | Copper |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Terminal Style | No Stud Hole |
| Base Product Number | LCD600 |