LCE00C206208A
Siemens
Producto No:
LCE00C206208A
Fabricante:
Siemens
Descripción:
CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,2NC,6N
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 40°C
Coil Power 248VA
Switching Voltage 600VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Contact Rating (Current) 30 A
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance -
Must Release Voltage -
Product Status Active
Contact Form 8PST-6NO/2NC (6 Form A, 2 Form B)
Series -
Contact Material -
Mfr Siemens
Coil Voltage 200 ~ 208VAC