LCE01C209120A
Siemens
Producto No:
LCE01C209120A
Fabricante:
Siemens
Descripción:
CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,2NC,9NO,
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 40°C
Coil Power 248VA
Switching Voltage 600VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Contact Rating (Current) 30 A
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance -
Must Release Voltage -
Product Status Active
Contact Form 11PST-9NO/2NC (9 Form A, 2 Form B)
Series -
Contact Material -
Mfr Siemens
Coil Voltage 115 ~ 120VAC