LCE01C604240A
Siemens
Producto No:
LCE01C604240A
Descripción:
CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,6NC,4NO,
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 40°C
Coil Power 248VA
Switching Voltage 600VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Contact Rating (Current) 30 A
Product Status Active
Contact Form 10PST-4NO/6NC (4 Form A, 6 Form B)
Mfr Siemens
Coil Voltage 230 ~ 240VAC