LCE02C006240A
Siemens
Producto No:
LCE02C006240A
Fabricante:
Siemens
Descripción:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,0NC,6NO
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 40°C
Coil Power 248VA
Switching Voltage 600VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Contact Rating (Current) 30 A
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance -
Must Release Voltage -
Product Status Active
Contact Form 6PST-NO (6 Form A)
Series -
Contact Material -
Mfr Siemens
Coil Voltage 230 ~ 240VAC