LCMA35-6-C
Panduit Corp
Producto No:
LCMA35-6-C
Fabricante:
Panduit Corp
Descripción:
CONN TERM RECT RING 35MM #M6
En stock : 175
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Insulation Non-Insulated
Color -
Width - Outer Edges 0.610" (15.49mm)
Terminal Type Flat Sided, Tubular (Battery Lugs)
Contact Finish Tin
Termination Crimp
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Active
Wire Gauge 35mm²
Stud/Tab Size M6 Stud
Thickness 0.081" (2.05mm)
Series Pan-Lug®
Length - Overall 1.654" (42.00mm)