Panduit Corp
Producto No:
LCMD150-00-X
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN TERM RECT RING 150MM
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Thickness | 0.169" (4.29mm) |
| Color | - |
| Width - Outer Edges | 1.201" (30.51mm) |
| Terminal Type | Ring, Tubular |
| Diameter - Barrel ID | 0.650" (16.51mm) |
| Contact Finish | Tin |
| Diameter - Ring ID | - |
| Termination | Crimp, Barrel |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Obsolete |
| Wire Gauge | 150mm² |
| Diameter - Barrel OD | 0.827" (21.01mm) |
| Stud/Tab Size | - |
| Series | Pan-Lug® |
| Length - Overall | 4.665" (118.49mm) |
| Mfr | Panduit Corp |
| Contact Material | Copper |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Terminal Style | No Stud Hole |
| Base Product Number | LCMD |