Hogar / Lugs / LCMD25-00-Q
minImg
LCMD25-00-Q
Panduit Corp
Producto No:
LCMD25-00-Q
Fabricante:
Panduit Corp
Descripción:
CONN TERM RECT RING 25MM
Guía del usuario
Insulation Non-Insulated
Tab Thickness 0.063" (1.60mm)
Color -
Width - Outer Edges 0.787" (20.00mm)
Terminal Type Ring, Tubular
Diameter - Barrel ID 0.281" (7.14mm)
Contact Finish Tin
Diameter - Ring ID -
Termination Crimp, Barrel
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Obsolete
Wire Gauge 25mm²
Diameter - Barrel OD 0.375" (9.53mm)
Stud/Tab Size -
Series Pan-Lug®
Length - Overall 3.524" (89.51mm)