Hogar / Ceramic Capacitors / LD063C475KAB2A\500
minImg
LD063C475KAB2A\500
KYOCERA AVX
Producto No:
LD063C475KAB2A\500
Descripción:
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1206
En stock : 541
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Series LD
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.070" (1.78mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 4.7 µF