LD08AC102MAB1A
KYOCERA AVX
Producto No:
LD08AC102MAB1A
Descripción:
CAP CER 1000PF 1KV X7R 1808
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Temperature Coefficient X7R
Series LD
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Thickness (Max) 0.080" (2.03mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1000 pF