STMicroelectronics
Producto No:
LD1084V
Fabricante:
Paquete:
TO-220
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO220
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.976
$1.976
10
$1.77555
$17.7555
25
$1.67542
$41.8855
100
$1.42747
$142.747
250
$1.340336
$335.084
500
$1.172775
$586.3875
1000
$0.971726
$971.726
2500
$0.948338
$2370.845
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 10 mA |
| PSRR | 72dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 30V |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 5A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | 28.5V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Protection Features | Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.25V |
| Voltage Dropout (Max) | 1.5V @ 5A |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LD1084 |