STMicroelectronics
Producto No:
LD1086V18-DG
Fabricante:
Paquete:
TO-220
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 1.8V 1.5A TO220
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.482
$1.482
10
$1.32715
$13.2715
25
$1.26008
$31.502
100
$1.035025
$103.5025
250
$0.967518
$241.8795
500
$0.855019
$427.5095
1000
$0.675013
$675.013
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 10 mA |
| PSRR | 82dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 30V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.8V |
| Voltage Dropout (Max) | 1.5V @ 1.5A |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LD1086 |