STMicroelectronics
Producto No:
LD1117S12CTR
Fabricante:
Paquete:
SOT-223
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 1.2V 800MA SOT223
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.779
$0.779
10
$0.6859
$6.859
25
$0.64448
$16.112
100
$0.525825
$52.5825
250
$0.488452
$122.113
500
$0.415682
$207.841
1000
$0.332548
$332.548
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 5 mA |
| PSRR | 75dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 15V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 800mA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-223 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.2V |
| Voltage Dropout (Max) | 1.3V @ 800mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LD1117 |