STMicroelectronics
Producto No:
LD1117V33
Fabricante:
Paquete:
TO-220
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 3.3V 800MA TO220AB
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.7885
$0.7885
25
$0.66044
$16.511
100
$0.52877
$52.877
500
$0.418019
$209.0095
2500
$0.302575
$756.4375
10000
$0.275576
$2755.76
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 10 mA |
| PSRR | 75dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 15V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 800mA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |
| Voltage Dropout (Max) | 1.2V @ 800mA |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LD1117 |