LD29300D2M15R
STMicroelectronics
Producto No:
LD29300D2M15R
Paquete:
D2PAK-3
Descripción:
IC REG LINEAR 1.5V 3A D2PAK/A
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 50 mA
Voltage - Input (Max) 14V
PSRR 75dB (120Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 3A
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 100 mA
Product Status Obsolete
Supplier Device Package D2PAK-3
Control Features -
Series -
Package / Case TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V