LD29300D2T18R
STMicroelectronics
Producto No:
LD29300D2T18R
Paquete:
D²PAK
Descripción:
IC REG LINEAR 1.8V 3A D2PAK
En stock : 653
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 50 mA
Voltage - Input (Max) 14V
PSRR 72dB (120Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 3A
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 100 mA
Product Status Obsolete
Supplier Device Package D²PAK
Control Features -
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V
Voltage Dropout (Max) 0.7V @ 3A