LD39115J28R
STMicroelectronics
Producto No:
LD39115J28R
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
4-Flipchip (0.79x0.79)
Descripción:
IC REG LIN 2.8V 150MA 4FLIPCHIP
En stock : 4945
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 50 µA
Voltage - Input (Max) 5.5V
PSRR 74dB ~ 67dB (1kHz ~ 10kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 70 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 4-Flipchip (0.79x0.79)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 4-UFBGA, FCBGA
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.8V
Voltage Dropout (Max) 0.11V @ 100mA