LD56020J100R
STMicroelectronics
Producto No:
LD56020J100R
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
4-FlipChip (0.69x0.69)
Descripción:
LOW INPUT VOLTAGE 200 MA ULTRA L
En stock : 4490
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 25 µA
PSRR 90dB ~ 55dB (100Hz ~ 100kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 200mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 4-FlipChip (0.69x0.69)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 4-XFBGA
Protection Features Over Temperature
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 1V
Voltage Dropout (Max) 0.09V @ 50mA