LDA10F-3-SNC
Cosel USA, Inc.
Producto No:
LDA10F-3-SNC
Fabricante:
Cosel USA, Inc.
Descripción:
AC/DC CONVERTER 3V 6W
Guía del usuario
Product Status Obsolete
Efficiency 68%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Minimum Load Required -
Approval Agency cCSAus, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 3V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.92" L x 2.24" W x 1.26" H (125.0mm x 57.0mm x 32.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 2 A
Series LDA (10W)
Power (Watts) 6W