LDA150W-9-SR
Cosel USA, Inc.
Producto No:
LDA150W-9-SR
Descripción:
AC/DC CONVERTER 9V 153W
Guía del usuario
Product Status Obsolete
Efficiency 79%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, Remote On/Off, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 132 VAC, 170 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C (With Derating)
Approval Agency cCSAus, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 9V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.74" L x 2.95" W x 1.46" H (222.0mm x 75.0mm x 37.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 17 A
Series LDA (150W)
Power (Watts) 153W