LDA50F-5-CY
Cosel USA, Inc.
Producto No:
LDA50F-5-CY
Descripción:
AC/DC CONVERTER 5V 50W
Guía del usuario
Product Status Obsolete
Efficiency 77%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C (With Derating)
Approval Agency cCSAus, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.68" L x 2.17" W x 1.02" H (195.0mm x 55.0mm x 26.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 10 A
Series LDA (50W)
Power (Watts) 50W