LDA75F-12-S
Cosel USA, Inc.
Producto No:
LDA75F-12-S
Descripción:
AC/DC CONVERTER 12V 76W
Guía del usuario
Product Status Obsolete
Efficiency 80%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C (With Derating)
Approval Agency cCSAus, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.74" L x 2.17" W x 1.26" H (222.0mm x 55.0mm x 32.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 6.3 A
Series LDA (75W)
Power (Watts) 76W