LDB-300LW
MEAN WELL USA Inc.
Producto No:
LDB-300LW
Fabricante:
MEAN WELL USA Inc.
Descripción:
LED DRVR CC BCK-BST 2-40V 300MA
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 71°C
Voltage - Input (Max) 36V
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE
Topology Buck-Boost
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.48" H (31.8mm x 20.3mm x 12.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 300mA
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series LDB-L
Type Constant Current
Efficiency 90%
Voltage - Output 2 ~ 40V