LDC15F-1-G
Cosel USA, Inc.
Producto No:
LDC15F-1-G
Fabricante:
Cosel USA, Inc.
Descripción:
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 10W
Guía del usuario
Product Status Last Time Buy
Efficiency 72%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 -12V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, CSA, cURus, TUV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.97" L x 1.02" W x 5.00" H (50.0mm x 25.9mm x 127.0mm)
Number of Outputs 3
Current - Output 2 300 mA
Current - Output 1 2 A
Series LDC (15W)
Power (Watts) 10W
Type Open Frame
Current - Output 3 200 mA