LDF33PT-TR
STMicroelectronics
Producto No:
LDF33PT-TR
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
PPAK
Descripción:
IC REG LINEAR 3.3V 1A PPAK
En stock : 1316
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 800 µA
PSRR 60dB ~ 45dB (120Hz ~ 100kHz)
Voltage - Input (Max) 16V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1A
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package PPAK
Control Features Enable, Power Good
Series -
Package / Case TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD
Protection Features Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.5V @ 1A