Hogar / LED Drivers / LDH-45B-500DA
minImg
LDH-45B-500DA
MEAN WELL USA Inc.
Producto No:
LDH-45B-500DA
Descripción:
LED DRIVER CC BOOST 36-86V 500MA
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Voltage - Input (Max) 32V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.95" L x 2.09" W x 0.89" H (75.0mm x 53.0mm x 22.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 500mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series LDH-45
Power (Watts) 43 W
Type Constant Current
Package / Case 7-DIP Module
Efficiency 94%
Voltage - Output 36 ~ 86V