LDK120C10R
STMicroelectronics
Producto No:
LDK120C10R
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
SOT-323-5
Descripción:
IC REG LINEAR 1V 200MA SOT323-5
En stock : 1730
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 60 µA
Voltage - Input (Max) 5.5V
PSRR 55dB (120Hz ~ 10kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 200mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 100 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-323-5
Control Features Enable
Series -
Package / Case 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 1V
Voltage Dropout (Max) 0.3V @ 200mA