LDK120C33R
STMicroelectronics
Producto No:
LDK120C33R
Descripción:
IC REG LIN 3.3V 200MA SOT323-5
En stock : 3936
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 60 µA
Voltage - Input (Max) 5.5V
PSRR 55dB (120Hz ~ 10kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 200mA
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.3V @ 200mA