LDK130M33RY
STMicroelectronics
Producto No:
LDK130M33RY
Descripción:
IC REG LINEAR 3.3V 300MA SOT23-5
En stock : 1340
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 60 µA
Voltage - Input (Max) 5.5V
PSRR 55dB (120Hz ~ 10kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 300mA
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.4V @ 300mA