LDK320AM36R
STMicroelectronics
Producto No:
LDK320AM36R
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
SOT-23-5
Descripción:
IC REG LINEAR 3.6V 200MA SOT23-5
En stock : 5259
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 90 µA
Voltage - Input (Max) 18V
PSRR 88dB ~ 48dB (120Hz ~ 10kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 200mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 100 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-5
Control Features Enable
Series -
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.6V
Voltage Dropout (Max) 0.35V @ 200mA