LDLN025J12R
STMicroelectronics
Producto No:
LDLN025J12R
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
4-FlipChip (0.63x0.63)
Descripción:
IC REG LIN 1.2V 250MA 4FLIPCHIP
En stock : 25
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 25 µA
Voltage - Input (Max) 5.5V
PSRR 80dB ~ 60dB (100Hz ~ 100KHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 250mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 425 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 4-FlipChip (0.63x0.63)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 4-XFBGA, FCBGA
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Soft Start
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V
Voltage Dropout (Max) 0.2V @ 250mA