LDLN025J32R
STMicroelectronics
Producto No:
LDLN025J32R
Paquete:
4-FlipChip
Descripción:
IC REG LIN 3.2V 250MA 4FLIPCHIP
En stock : 5881
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 25 µA
Voltage - Input (Max) 5.5V
PSRR 80dB ~ 60dB (100Hz ~ 100KHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 250mA
Product Status Active
Supplier Device Package 4-FlipChip
Control Features Enable
Series -
Package / Case 4-XFBGA, FCBGA
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Soft Start
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.2V
Voltage Dropout (Max) 0.2V @ 250mA