LDLN025M15R
STMicroelectronics
Producto No:
LDLN025M15R
Paquete:
SOT-23-5
Descripción:
IC REG LINEAR 1.5V 250MA SOT23-5
En stock : 1323
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 25 µA
Voltage - Input (Max) 5.5V
PSRR 80dB ~ 60dB (100Hz ~ 100KHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 250mA
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-5
Control Features Enable
Series -
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Soft Start
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V
Voltage Dropout (Max) 0.2V @ 250mA