LDP-N564RI
Lumex Opto/Components Inc.
Producto No:
LDP-N564RI
Descripción:
DISP 7SEG 0.56" 5DIG RED 14DIP
Guía del usuario
Color Red
Current - Test 10mA
Size / Dimension 0.750" H x 2.750" W x 0.315" D (19.05mm x 69.85mm x 8.00mm)
Millicandela Rating 4mcd
Product Status Active
Series -
Power Dissipation (Max) 105mW
Display Format -
Common Pin Common Cathode
Package / Case 14-DIP (0.600", 15.24mm)
Number of Characters 5
Display Type 7-Segment
Digit/Alpha Size 0.56" (14.22mm)
Mfr Lumex Opto/Components Inc.
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V