LDP200-200
Bel Power Solutions
Producto No:
LDP200-200
Descripción:
AC/DC DIN RAIL SUP 36-205V 200W
Guía del usuario
DC Voltage - Input (Max) 725V
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.3A
AC Voltage - Input 170 ~ 550 VAC (2 Phase)
DC Voltage - Input (Min) 250V
Efficiency 87%
Mfr Bel Power Solutions
Features Adjustable Output, IP20, Load Sharing, Remote On/Off
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Input Type AC or DC
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4.2 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 36 ~ 205V
Size / Dimension 3.94" L x 3.15" W x 4.72" H (100.0mm x 80.0mm x 120.0mm)
Number of Outputs 1
Series LDP200 (200W)
Power (Watts) 200W