Lumex Opto/Components Inc.
Producto No:
LDS-CD13RI
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
DISPLAY 7SEG 2.24" SGL YLW 10DIP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Color | Yellow |
| Current - Test | 10mA |
| Size / Dimension | 2.744" H x 1.882" W x 0.472" D (69.70mm x 47.80mm x 12.00mm) |
| Millicandela Rating | 8mcd |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Power Dissipation (Max) | 105mW |
| Common Pin | Common Cathode |
| Package / Case | 10-DIP (2.370", 60.20mm) |
| Number of Characters | 1 |
| Display Type | 7-Segment |
| Digit/Alpha Size | 2.24" (56.90mm) |
| Mfr | Lumex Opto/Components Inc. |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 8.4V |
| Wavelength - Peak | 585nm |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | LDS-CD13 |