LDS3985M33R
STMicroelectronics
Producto No:
LDS3985M33R
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
SOT-23-5
Descripción:
IC REG LINEAR 3.3V 300MA SOT23-5
En stock : 116476
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 150 µA
Voltage - Input (Max) 6V
PSRR 55dB ~ 50dB (1kHz ~ 10kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 300mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 300 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-5
Control Features Shutdown
Series -
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.25V @ 300mA