LDT-M2806RI
Lumex Opto/Components Inc.
Producto No:
LDT-M2806RI
Descripción:
DISPLAY 7SEG 0.28" TRP RED 12DIP
Guía del usuario
Color Red
Current - Test 10mA
Size / Dimension 0.887" H x 0.394" W x 0.240" D (22.53mm x 10.00mm x 6.10mm)
Millicandela Rating 6mcd
Product Status Active
Series -
Power Dissipation (Max) 100mW
Common Pin Common Anode
Package / Case 12-DIP (0.300", 7.62mm)
Number of Characters 3
Display Type 7-Segment
Digit/Alpha Size 0.28" (7.00mm)
Mfr Lumex Opto/Components Inc.
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.7V