LE150S48VN
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Producto No:
LE150S48VN
Descripción:
LED DRIVER CV AC/DC 48V 3.13A
En stock : 4
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -35°C ~ 70°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, CSA, EN, UL
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.90" L x 2.66" W x 1.57" H (226.0mm x 67.5mm x 40.0mm)
Product Status Active
Weight 3.3 lbs (1.5 kg)
Current - Output (Max) 3.13A
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LE150S-VN (150W)
Power (Watts) 150 W
Type Constant Voltage
Efficiency 93%
Voltage - Output 48V