LEA75F-5-R
Cosel USA, Inc.
Producto No:
LEA75F-5-R
Descripción:
AC/DC CONVERTER 5V 75W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.74" L x 2.17" W x 1.14" H (222.0mm x 55.0mm x 29.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 15 A
Series LEA (75W)
Power (Watts) 75W
Type Open Frame
Efficiency 77%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features PFC, Remote On/Off, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC