STMicroelectronics
Producto No:
LED2472GBTR
Fabricante:
Paquete:
48-TQFP-EP (7x7)
Lote:
-
Descripción:
IC LED DRIVER LINEAR 72MA 48TQFP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$3.0305
$3.0305
10
$2.7227
$27.227
25
$2.5745
$64.3625
100
$2.23117
$223.117
250
$2.116714
$529.1785
500
$1.899335
$949.6675
1000
$1.60398
$1603.98
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Applications | Signage |
| Voltage - Supply (Min) | 3V |
| Topology | Shift Register |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 48-TQFP-EP (7x7) |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 24 |
| Series | - |
| Type | Linear |
| Package / Case | 48-TQFP Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 5.5V |
| Voltage - Output | 19V |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Frequency | 30MHz |
| Dimming | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel | 72mA |
| Base Product Number | LED2472 |