LEMC2520T220K
Taiyo Yuden
Producto No:
LEMC2520T220K
Fabricante:
Taiyo Yuden
Paquete:
1008 (2520 Metric)
Descripción:
FIXED IND 22UH 160MA 2.7 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 30 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 160 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.7Ohm Max
Inductance 22 µH
Series LE, MC Type
Type Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 18MHz