LEMF2520T470K
Taiyo Yuden
Producto No:
LEMF2520T470K
Fabricante:
Taiyo Yuden
Paquete:
1008 (2520 Metric)
Descripción:
FIXED IND 47UH 60MA 2.6 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 20 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 60 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.6Ohm Max
Inductance 47 µH
Series LE, MF Type
Type Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 11MHz