LEN01C009277B
Siemens
Producto No:
LEN01C009277B
Fabricante:
Siemens
Descripción:
CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,9NO,277V
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Coil Power 261VA
Switching Voltage 600VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Contact Rating (Current) 30 A
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance -
Must Release Voltage -
Product Status Active
Contact Form 9PST-NO (9 Form A)
Series -
Contact Material -
Mfr Siemens
Coil Voltage 277VAC
Must Operate Voltage 235.5 VAC