LEV100A6ANG
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
LEV100A6ANG
Descripción:
RELAY CONTACTOR SPST 100A 48V
En stock : 254
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Coil Power 6W
Switching Voltage 900VDC - Max
Termination Style Stud
Contact Rating (Current) 100 A
Coil Current 122 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 392Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 4.8 VDC
Contact Form SPST-NO (DM) (1 Form X)
Series LEV100, KILOVAC
Operate Time 25 ms
Contact Material -
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Coil Voltage 48VDC
Release Time 10 ms
Must Operate Voltage 33 VDC